Holistiline regressiooniteraapia laste ja vanematega on sügav, samas hoitud ja turvaline, aitamaks vanemal näha seoseid, kus fookuses on siiski laps.

Millal pöörduda?

 

  • Lapse käitumine on muutunud: laps on vaiksem, kinnisem, endassetõmbunum olek kui
    varasemalt.
  • Lapses on tekkinud tugevad emotsioonid (viha, kurbus), mida vanem ei oska seletada ega last
    aidata.
  • Õppeedukude langus ja huvi puudus midagi teha.
  • Küünte närimine, voodimärgamine, sundliigutused, söögiisu muutused, unehäired,
    agressiivsus vms.

Lasteteraapia metoodika ülesehitus on selline, et esimesele kohtumisele ootan ainult vanema(id)t, et mõista lapse taustsüsteemi, suguvõsa mustreid ning et kas vanemad näevad lapsega toimuvat üksmeeles.

Vanemate seansil on rõhk mõista ja toetada vanemat, et tal oleks ressurssi ja nägemust olla ise toeks ja abiliseks oma lapsele. Kui selgub peresüsteemi kitsaskoht, nt vanemate lahutus, ühe vanema kaugtöö, töö kaotus, kolimine, vanema tervisehäired jpm, võivad need olla lapse käitumise juurpõhjused. Lapsed on väga telepaatilised, eriti väikelapsed tunnetama kodust õhkkonda ning siis võib laps võtta enda kanda vanema mure ja seetõttu ei tule enam toime enda tegemistega- muretu mängimine, koolikohustus, tunnetega toimetulek jne.

Lapse seanss on mänguline ja ajaliselt lühem (45 min) võrreldes lapsevanema seansiga. Peale lapse seanssi annan seansist tagasiside vanemale ilma lapse juuresolekuta. Tihti annan vanemale soovitusi, mida edaspidi järgida, tähele panna ja kuidas last toetada taastamaks lapse rahulolu ja õnnetunne.

Mis toimub lapse seansil?

Terapeut aitab lapsel tundeid mõista, mitte neid karta. Läbi mängu, joonistuste on näha teatavad murekohad. Laps saab sõbraks oma tunnetega ning oskab neid juhtida, vajadusel enda seest välja. Lapsega saab edukalt läbiviia rännakuseanssi, lapitööd, toolitööd. Olenevalt lapse vanusest ja mure sügavusest valib terapeut lapsele sobivaima tehnika.

 

Aitan rõõmuga kaasa Sinu ja Su lapse sisemise tasakaalu taastamisele ja tervendusele.

Kirjuta julgesti, ära jää oma murega üksi